ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΟΥ  ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 1973  ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΟΥΡΠΗΣ

Χαρακτηριστικες φωτο απο την επετειακη εκδηλωση στο σχολειο για το Πολυτεχνειο 1973.Επιμελεια της ξεχωριστης φετινης εκδηλωσης οι αξιοι εκπαιδευτικοι  Χαρα Πιτσικα και Μπαμπης Παυλιδης ,στη μαθητικη χορωδια όπως παντα οι Ελενη Μπενου και η Αννα Κουτσικου,παρουσιαση του Χρονικου του ηρωικου Αγωνα των φοιτητων οι Κων/να Φιλοθοδωρου,Αγγ.Μαυρικη,Στ.Μαυρικης,ΑνναΤατση,μουσικη απο τους Δημητρη Μπακο -κιθαρα ,Σταθη Μαυρικημπουζουκι. Ξεχωριστη στιγμη και εκπληξη της σημερινης εκδηλωσης η αφηγηση απο τον Δ/ΝΤΗ του σχολειου Γιαννη Παπαδοπουλο της προσωπικης μαρτυριας -ντοκουμεντο της συμμετοχης του στα γεγονοτα της 17 Νοεμβριου 1973,ως φοιτητης του Φυσικου τμηματος του Πανεπιστημιου Πατρων ,που μαζι με 20 συμφοιτητες του απο την Πατρα , ειχε παραστει στα φοβερα γεγονοτα εκεινης της βραδιας,εξω απο τον χωρο του Μετσοβιου Πολυτεχνειου.